Balea- po meni jedan od retko kvalitetnih drogerijskih i cenovno pristupačnih brendova koji u asortimanu krije prave bisere. Već nekoliko godina za nama micelarne otopine, vodice, ili kako ih preferirati zvati- napravile su pravi boom, te su neizostavan deo rutine nege kože. Naročito su dobar saveznik prilikom uklanjanja šminke i njenih ostataka. Očekivala sam da će Balea puno ranije proizvodnoj liniji dodati i adekvatnu micelarnu, ali to nisu učinili do pred kraj 2015. Čim sam ih ugledala na policama lokalnog DM-a, morala sam jednu ubaciti u korpicu, te kroz vreme korišćenja ustanoviti odgovara li mojoj koži. Utiske nakon dvomesečnog korišćenja pročitajte niže.
Ako govorimo o ambalaži, Balea micelarna dolazi u transparentnoj bočici izrađenoj od plastike. Na vrhu je poklopac s kapicom koja funkcioniše savršeno, bez bojazni da će se ambalaža u transportu otvoriti, a sadržaj proliti. 400 ml je sasvim pristojna količina da uz svakodnevnu upotrebu potraje 2 meseca, možda i malo duže. Primarno namenjena suvoj i osetljivoj koži, ova vodica formulisana je tako da nežno pokupi i ukloni sve moguće ostatke šminke i nečistoća nakupljenih na koži u toku dana, a redovnom upotrebom trebala bi regulisati lučenje sebuma. Obogaćena glicerinom i vodom narandžinog cveta sprečava isušivanje kože, a nakon upotrebe nije potrebno lice dodatno umivati. Proizvođač još tvrdi kako formula ne sadrži alkohol, niti parfem. Micelarnu sam koristila najviše uveče, nakon umivanja i uklanjanja šminke vodom i gelom za čišćenje. Inače, ako čitate ovaj blog duži period, znate da ne volim šminku skidati samo micelarnom jer je to uludo trošenje proizvoda, te proces koji traje tri puta duže nego umivanje (ja ga volim zvati: presipanje iz šupljeg u prazno). Takođe, nakon micelarne lice obavezno umivam vodom jer ma koliko ona bila nežna, bez ostataka na koži, čini se da sam poprilično gadljiva na nanošenje kreme preko micelarne jer... to nije to. Po meni, nije dovoljno očišćeno :D OCD much? Nanešena na blazinicu, micelarna fino pokupi sve ostatke šminke, a kožu ostavlja čistom, bez lepljivog filma. Bez iritacje, isušivanja, ili bilo kakvih negativnih reakcija. Ono gde me je micelarna malo razočarala je predeo oko očiju gde je je potrebno ukloniti ostatke maskare, eyelinera, senke. Prvim korišćenjem osetila sam laganu reakciju koja podseća na peckanje, ali je ne mogu nazvati peckanjem jer je intenzitet vrlo blag. Kao neugodno hlađenje propraćeno mini trncima, jedva osetnim. Ali ja sam ih osetila. Kako je koža oko očiju tanka i osetljivija nego na ostatku tela, micelarnu u ovom predelu ne koristim, već ostatke šminke s očiju uklanjam Garnier verzijom iste. Sastojke pogledajte niže.
Kao zaključak priče mogla bih izvući činjenicu da se radi o pristojnoj drogerijskoj micelarnoj vodici koja će napraviti ono čemu je namenjena- ukloniti ostatke šminke nakon umivanja, ali treba biti oprezan s korišćenjem oko očiju. Možda neko neće osetiti ono što sam i ja, ali svakako budite oprezni jer dodatnim isušivanjem okoloočne regije dolazi do puno većeg problema (kako zdravstvenog, tako i estetskog). Ako bih je uporedila s najdražom drogerijskom verzijom, Garnier micelarnom, mogla bih napisati da s Garnier nemam nikakvih neželjenih efekata u predelu oko očiju. Balea micelarna nežna je prema koži, pa ukoliko ste u potrazi za nečim novim, drugačijim- svakako isprobajte, ali imajte na umu gore pročitana zapažanja. Ja je neću ponovo kupiti jer od micelarne očekujem multifunkcionalnost, a ne samo mogućnost čišćenja određenih delova na licu. Proizvod je dostupan isključivo u DM drogerijama, a za 400 ml potrebno je izdvojiti nešto manje od 3€.
Pišite mi, jeste li probale Balea micelarnu vodu i kakvi su utisci? Koliko vam je bitna micelarna u svakodnevnoj rutini nege kože? Imate li favorita?
Do narednog puta!